משרד ראשי: רח' ירמיהו 31 ירושלים טל' 1599-502080

 

×

אזהרה

JUser: :_load: Unable to load user with id: 42

המייסד

 

הרב דב לוי ז"ל

 

מייסד מוסדות שיח סוד אבי החינוך המיוחד החרדי

 

"אני מאמין שילד צריך להתחנך באווירת הבית בו הוא גדל" (מדבריו)

 

 


 


הרב דב לוי ז"ל ייסד את שיח סוד בשנת ה'תשל"א -1971, בעקבות לידת בנו בכורו שאובחן כתינוק עם תסמונת דאון. הרב דב לוי ז"ל מימש את אמרת חז"ל: במקום שאין אנשים השתדל להיות איש. במסירות נפש -ללא תנאים, ללא תקציבים, ללא מימון וללא מבנים מתאימים- הוא ייסד למרות הכל את עמותת שיח סוד שהחלה לתת מענה מקצועי.
 

בהילחמו עם הממסד על מנת שיכירו בצורך העז בחינוך מיוחד מקצועי המותאם לאווירה החרדית, יצא פעם לסיור עם מפקח החינוך בגן מקצועי ממלכתי שלמדו בו גם ילדים חרדים. "אני רוצה שילדים אלו ידעו לומר ברכה וקריאת שמע" -  כך אמר בהצביעו על הילדים החרדים. משפט זה שהקנה לו ולמוסדותיו את ארבעת הכתלים הראשונים, המשיך והיה למרכז שאיפתו כל ימיו. ביקש בקשה צנועה: שידעו לומר ברכה, וקיבל הרבה: תלמידיו לומדים כיום גמרא ומסגלים לעצמם הליכות של בני ישיבה לכל דבר. "אתה הפכת את הבלתי מאמינים למאמינים"- כתב לו עובד בכיר בעירייה בשנות ה-80 כשמוסדותיו החלו להתבסס והפכו לעובדה קיימת בשטח.
 

הרב דב לוי נודע כבעל אישיות מיוחדת ונאצלת הן בפן באישי והן בפן הציבורי. אומר מעט ועושה הרבה. החינוך והמורשת שהשריש באנשי צוותו היה כמעט ללא מילים אלא ע"י דוגמא אישית מפעימה של איש חזון ומע"ש. כל ישותו שדרה את רצונו לעמוד לעזר לילדי ישראל המיוחדים. בשקט האופייני לו חולל מהפיכה רבת הדים. הוא מורה דרך לרבים בלימוד של חתירה נגד קשיים ממסדיים, של עשיה ללא קשר לתנאים כלכליים ופיזיים, של פריצת דרך ושבירת מיתוסים, אמונה בדרך ודבקות במטרה ומעל הכל ההבנה המיוחדת לליבות ההורים ובני המשפחה והכוונתם בחוכמה פנימית מלאת אצילות לבחור לעשות את הטוב ביותר עבור ילדם.
 

הרב דב לוי ז"ל השיב נשמתו לבוראו בפתאומיות בי"ג באדר ה'תשס"ז (2007).
 

בפטירתו הותיר אחריו רשת מקצועית מיוחדת.

מכיתת גן קטנה ודולפת מי גשמים- הקים אימפריה של מענה מקצועי לבעלי צרכים מיוחדים.
 

ת.נ.צ.ב.ה.