משרד ראשי: רח' ירמיהו 31 ירושלים טל' 1599-502080

 

דף הביתאירועיםתשע"זפותחים שערי ברכה: בטקס חגיגי נפתחה המסגרת הראשונה של 'שיח סוד' בבית שמש

פותחים שערי ברכה: בטקס חגיגי נפתחה המסגרת הראשונה של 'שיח סוד' בבית שמש

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול בברכתו בטקס: "מוסדות 'שיח סוד' זכו במכרז של העירייה להפעיל מסגרות למתגברים בבית שמש, ואנו יודעים היטב כי הניסיון והמקצועיות יחד עם הנשמה שהם מביאים אתם לבית שמש היא ברכה גדולה לכל העיר"

 

לא עברו שבועות רבים מאז נפל הפור בוועדת המכרזים של עיריית בית שמש, ולפיה מוסדות שיח סוד הם אלו שיזכו במכרז להפעלת מסגרת למתבגרים בבית שמש בשיתוף עם העירייה ומשרד הרווחה, וכבר נקבעה המזוזה הראשונה במסגרת של 'שיח סוד', שכפי שהוגדרה בטקס "אין זה חנוכת הבית אלא הנחת אבן פינה", מתוך תקווה ותפילה שלא ירחק היום ומוסדות שיח סוד יקבלו מגרש ראוי לשמו עליו יקימו את מרכז המתבגרים.

זה היה ביום חמישי האחרון, בטכס שנערך בהשתתפות ראש העיר הרב משה אבוטבול, בכירי משרד הרווחה, נציגי עירייה, ואישי ציבור בדירה מפוארת ברמב"ש ג', נחנכה דירת ההוסטל הראשונה של בוגרי 'שיח סוד', דירה רחבת ידיים המשתרעת על שני מפלסים, דירה עם גינה מטופחת ומרפסת גדולה, דירה שגם מאובזרת בריהוט מלא ומכובד כולל ירידה לפרטים קטנים כמו וילונות ונברשות. השקעה עם כל הלב למתבגרים שמעתה זו דירתם לכל דבר וענין.

 

IMG_1321.jpg IMG_1325.jpg IMG_1327.jpg IMG_1333.jpg IMG_1336.jpg IMG_1338.jpg IMG_1340.jpg IMG_1368.jpg IMG_1380.jpg IMG_1385.jpg IMG_1391.jpg IMG_1396.jpg IMG_1416.jpg IMG_1426.jpg IMG_1451.jpg IMG_1462.jpg IMG_1468.jpg IMG_1486.jpg IMG_1488.jpg IMG_1489.jpg IMG_1500.jpg IMG_1544.jpg IMG_1552.jpg IMG_1562.jpg IMG_1565.jpg IMG_1574.jpg IMG_1576.jpg IMG_1581.jpg IMG_1583.jpg IMG_1590.jpg IMG_1601.jpg IMG_1609.jpg IMG_1619.jpg IMG_1633.jpg IMG_1636.jpg IMG_1641.jpg

 

"אני נרגש כאן לעמוד לפניכם בטקס חגיגי זה", פתח מנכ"ל שיח סוד הרב שמעון לוי את הטקס, "זהו יום גדול בתולדות מוסדות 'שיח סוד' אותם הקים אבי הרב דוב לוי זצ"ל, ההתחלה הייתה בירושלים, ההמשך בבני ברק, והיום אנו מכניסים גם את בית שמש למעגל הזה. למעשה אין זה טכס של 'חנוכת הבית', למרות שמדובר כאן בדירת הוסטל מפוארת למתבגרים, אלא זה טקס של 'הנחת אבן פינה', היום אנו מתחילים להניח את היסוד ואבן הפינה, בתקווה ובתפילה כי לא ירחק היום ונוכל לחנוך יחדיו בנין מרכזי לשיקום ותעסוקת מתבגרים, בנין שיהיה בו את כל מה שנחוץ למתבגרים בתוך הקהילה".

 

"עיריית בית שמש בראשות ראש העיר הרב משה אבוטבול פתחה בפנינו את הדלת עם המון רצון טוב ושמחה, התושבים גם שותפים לכך, ובכלל חשוב לדעת כי נכון להיום במסגרות שיח סוד בירושלים יש כ-70 מבני בית שמש, ולכך זה נכון שהם יקבלו את כל מה שמגיע להם בתוך בית שמש, בלא צורך להתנתק מהקהילה והמשפחה. טוב עשתה בית שמש עם הראייה הרחבה להקים מסגרות למתבגרים בבית שמש, ותקוותנו כי כבר בקרוב העירייה תקצה מגרש רחב ידיים לצורך הקמת מבנה רחב ידיים ורב תכליתי למען מתבגרי שיח סוד מתושבי בית שמש".

 

מנכ"ל שיח סוד הרב שמעון לוי הודה לכל האורחים החשובים שהגיעו לטקס, לראש העיר הרב משה אבוטבול, למחזיק תיק הרווחה הרב יגאל חדד, למחזיק תיק החינוך הרב ישעיהו ארנרייך, למחזיק תיק שפ"ע ויו"ר ועדת מכרזים הרב שמעון גולדברג, לממונה החברה הכלכלית הרב אברהם נחמן פרנקל, לנציג משרד הרווחה מר נחום עידו, למנהל אגף הרווחה בבית שמש מר שלום בן דוד, ולמנהל תוכנית 360 ר' איתי צברי, ונכבדים נוספים.

 

ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול שאף התכבד לקבוע את המזוזה בפתח הראשי, אמר בדברי ברכתו "אני לא רק נרגש אלא נרגש מאוד, זהו בהחלט יום חג לבית שמש. מטבע הדברים אנשים אוהבים לעבוד עם מה שנוצץ, יש רבים שפותחים מוסדות, אבל עם הילדים האלו זה פחות, אבל חשוב שייאמר כאן כי - כל עשייה למען הילדים האלו הזכות שלה כפולה ומכופלת, ואת זה עושים מוסדות שיח סוד בצורה הטובה ביותר, ולכך זו שמחה הגדולה שמערכת מפוארת זו אותה אנו מוקירים שנים רבות תוקעת יתד בעירנו".

 

ראש העיר ניצל את הטקס החגיגי בו השתתפו גם צוותות חינוכיים וסוציאליים, בכדי להטעים את החשיבות של מילה טובה לתלמיד שלא תמיד יודעים כמה חשיבות יש לה לאורך שנים. "אל תחסכו במילה טובה, בהשתתפות, בהכלה ובהבנה. אלו הם יסודות לכל ילד באשר הוא, אך בכפליים לילדים אלו שהם נשמות גבוהות וזו זכות גדולה לכל מי שעומד לצידם".

 

את ברכת משרד הרווחה לטקס הביא מר נחום עידו מנהל השירות לדיור תומך במשרד הרווחה, שאמר כי הברכה בהפעלת דירות שכאלו בתוך הקהילה היא חשובה כמובן לדייריה, אך לא פחות על כל הקהילה כולה, וחשוב לשלב אותם בבתי כנסת בסביבה, ולתת להם את תחושת השייכות והחשיבות. "מוסדות שיח סוד עושים עבודה מצוינת, יש להם ניסיון רב ומקצועיות ברכה, והדלת שנפתחת היום בבית שמש, היא שערי ברכה לעשייה בלתי פוסקת למען המתבגרים בקהילה", אמר.

 

את מסכת הברכות סיים הרב יגאל חדד חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הרווחה, באומרו "רק לפני חודש ערכנו סיור במוסדות שיח סוד בירושלים, ראינו מוסדות מפוארים, דירות הוסטל שנותנים כבוד למתבגרים, מרכזי תעסוקה במגוון רמות. שבוע שלם אחר כך הלכתי עם המראות האלו וחשבתי לעצמי איך לא ידעתי שיש מפעלים נפלאים שכאלו, והנה כיום הופתעתי לראות דירה שכזו אצלנו בבית שמש, לא משהו קטן וארעי, אלא דירה מפוארת עם כל התנאים כמו שראינו בירושלים. מבחינתי זה מרגש ומפעים ביותר, ועל כך גם בשם אלו שלא יודעים לברך ולהוקיר זאת כראוי, אני מבקש להיות לפה ולברך את הנהלת המוסדות על העשייה הברוכה שלכם.

 

 

רגע מרגש היה בטקס, עת התכבד נער מתושבי בית שמש בשם יוסי, תלמיד מגיל שלש במוסדות שיח סוד בירושלים שכיום לומד בכולל 'חזון דוב' של המוסדות בירושלים, שעלה לברך בשמו ובשם חבריו. בשפה מקצועית ורהוטה הסביר את החשיבות שיש בהקמת מסגרות שכאלו בבית שמש, בכדי שהוא וחבריו לא יצטרכו להיות תקועים בפקקים של כביש 38, אלא ללמוד ליד הבית וקרוב למשפחה.

 

ראוי לציין כי לבד מפתיחת דירת המתבגרים הראשונה של 'שיח סוד' ברמב"ש ג', הנהלת שיח סוד שכרה מהחברה למתנ"סים בבית שמש זכות שימוש בשני מתנ"סים בבית שמש עבור הפעלת מרכז יום תעסוקתי עבור המתבגרים בבית שמש, ועל כך הובעה בטקס הערכה לסגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג יו"ר דירקטוריון המתנ"סים בבית שמש, על סיועו בלב ונפש חפצה להקמת המיזם החדש.